Reakcja na znieczulenie przewodowe u dentysty

Witam, moje pytanie dot. reakcji na znieczulenie przewodowe u dentysty. Po podaniu znieczulenia zrobiło mi się słabo, serce waliło jak młot, przyspieszony puls, drewnienie rąk i bardzo intensywne drgawki jakby z zimna tylko bardzo intensywne. Po przeszło 30 minutach wszystko się w miarę uspokoiło ale do końca dnia byłam już osowiała. Lekarz zasugerował strach ale nie boje sie dentysty i nigdy nie korzystam ze znieczulenia, ale teraz to była resekcja korzenia wiec musiałam. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani, z objawów które Pani opisuje należy wnosić iż jest Pani alergikiem i podawanie anestetyków jest niebezpieczne , może się nawet zakończyć wstrząsem uczuleniowym dlatego też radziłbym Pani udać się do alergologa i sprawdzic czy jest Pani uczulona na Novocainę i jej pochodne. To bardzo ważne, do tego czasu wstrzymać się z iniekcjami !!!!!