Reakcja skóry po nakładaniu na twarz kwasu mlekowego

Witam, miałam nakładany na twarz kwas mlekowy 35%, miał on bardzo niskie Ph mimo to skóra po zneutralizowaniu była tylko w niektórych miejscach lekko zaróżowiona przez co najwyżej pół godziny. Teraz jest czwarty dzień po zabiegu, skóra nie jest napięta, nic się nie łuszczy i też nic mnie nie wysypało. Czy to normalna reakcja skóry? Dodam że jak miałam nakładany kwas mlekowy 30 % skóra łuszczyła się trzeciego dnia po zabiegu i była napięta od razu.

Szanowna Pani,

Na intensywność działania kwasu wpływa;
- prawidłowe odtłuszczenie skóry przed zabiegiem
- forma chemiczna preparatu. Konsystencje żelowe działają łagodniej i nie wykazują widocznego efektu złuszczania naskórka ( gołym okiem).
- pH poniżej 1
Kwas mlekowy jest powszechnie uznawany jako lek na wszystko ale tak nie jest.
Najlepsze efekty jakie ma dawać to rozjaśnienie przebarwień i efekt świetlistej skóry dla tego też nie musi po nim ,,wysypywać,,.
Być może Pani skóra już przyzwyczaiła się do działanie tego rodzaju kwasów i warto sięgnąć po mocniejsze kwasy np pirogronowy, salicylowy w zależności od problemów z jakimi się Pani zmaga.

Celem dobrania odpowiedniego rodzaju zabiegu dla Pani zapraszam na konsultacje.

Pozdrawiam serdecznie:-)

Witam serdecznie,

jeśli chodzi o złuszczanie kwasami, na ich aktywność wpływa wiele czynników, nie tylko stężenie % i pH. Dlatego brak objawów po zabiegu nie oznacza, że produkt nie zadziałał. Być może zastosowano u Pani produkty dwóch różnych firm lub po prostu skóra reagowała intensywniej przy pierwszym zabiegu, a teraz lepiej toleruje kwas mlekowy.

Pozdrawiam!
ES

na działanie zabiegów na bazie kwasów składa się kilka czynników takich jak np. odpowiednie odtłuszczenie czy ph może warto więc pomyśleć o innym może mocniejszym kwasie dobranym odpowiednio do rodzaju cery i ewentualnych problemów skórnych z jakimi się Pani zmaga , warto udać się po poradę do fachowca