Uczulenie na komary u 4-latki

Witam, Moja córka ma 4 lata i straszne uczulenie na komary. Po każdym ugryzieniu robi się duża opuchlizna która nie znika przez kilka dni i bardzo jej dokucza (swędzi i boli). Podaję wtedy wapno i smaruje maściami po ukąszeniu oraz fenistilem żeby jej chociaż trochę pomóc... Prosze o informację czy można zrobić w tym wieku jakieś odczulanie? Jeżeli tak to gdzie się udać na początek? I jak w ogóle przebiega proces leczenia uczulenia na komary? Na początku bardzo mocno mnie zaskoczyło, że w ogóle można mieć uczulenie na komary, ale jak widać można. Nie wiem jak mogę pomóc 4-letniej córce, nie sposób uchronić ją całkowicie przed komarami, chociaż robię co mogę. Mimo to zawsze się zdarzy, że coś ją ugryzie i wówczas uczulenie na komary mocno jej dokucza. Co zrobić? Jak sobie z tym poradzić? Co zastosować? Będę wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wskazaniem do odczulania są tylko objawy ogólnoustrojowe (np. wymioty, ból brzucha, duszność, zasłabnięcie) świadczące o alergii na jad owadów. Miejscowe odczyny skórne nie są wskazaniem jeśli nie prowadzą do poważnych powikłań. Sugeruję konsultację alergologiczną.