Reakcja uczuleniowa w 10. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 10. tyg ciąży. Od 5 dni występuje u mnie reakcja uczuleniowa-skóra twarzy jest bardzo sucha, swędząca, piekąca, zaczyna się łuszczyć. Byłam u alergologa, który stwierdził ostre zapalenie skóry w wyniku silnej reakcji alergicznej na jakąś chemię. Przepisał maść elosone ( 1-2 dni), a potem dwa razy dziennie maść na bazie cholesterolu z witaminą A, E i hydrokortyzonem 0,5%. W ulotce Elosone jest zapis, że może uszkadzać płód, a ginekolog nie zgadza się na drugą maść. Co teraz?

Aleksander Ropielewski

Konieczny jest ponowny kontakt z dermatologiem. Preparaty stosowane miejscowo nie powinny być szkodliwe dla dziecka, jednak skoro ginekolog ocenił, że ich zastosowanie jest dla Pani i dziecka jest bardziej niekorzystne niż brak leczenie to najpewniej istnieje ku temu jakiś powód o którym nie wiem.