Reaktywny wynik badań na WZW B

Witam, mam dodatkowe badania. robiłem badania na WZW B. Wynik jest REAKTYWNY, wynosi 4829.0cdi. AFP= 1.60IU/ml ; antygen HBe ujemny ; HBV badanie ilościowe-wynik pozytywny wiremia 260IU/ml ; liczba stwierdzonych kopii wirusa 887/1ml materiału. Lekarz prowadzący stwierdził, że jest to za niski wynik do leczenia, OB=15, morfologia i inne badania wszystko w normie, USG wątroby w normie. Czy przy tych wynikach podlega to leczeniu? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom wiremii oraz ujemny antygen HBe rzeczywiście wskazują na to, że nie kwalifikuje się Pan do leczenia. Wskazana jest jedynie obserwacja i regularne badania kontrolne. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty chorób zakaźnych.