Reaktywny wynik toksoplazmozy

Jestem w 17 tygodniu ciąży. Niedawno odebrałam wynik i bardzo się zmartwiłam. Toksoplazmoza gondii: przeciwciała w kl. IgG 259,60; <1,0 UJEMNY, >1,0-<3,0 NIEJEDNOZNACZNY, >3,0 DODATNI. Przeciwciała w kl. IgM 0,144; <0,8 NIEREAKTYWNY, >0,8-<1,0 NIEJEDNOZNACZNY, >1,0 REAKTYWNY.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Poziom IgG siadczy o przebytym zakażeniu, natomist poziom IgM o zakażeniu świeżym. U Pani jest jeszcze ślad świeżego zakażenia. Taki stan w okresie ciąży wymaga konsultacji z lekrazem chorób zakaźnych lub doświadczonym w prowadzeniu ciąż z toksoplazmozą lekarza ginekologa. Proszę zgłosić się z wynikiem do swojego lekarza prowadzącego. Warto byłoby również wykonać powtórne badanie w innym laboratorium.