receptory a okresy regularne

Staramy się z mężem o dzidziusia, trwa to od 5 miesięcy. Przez 2 lata leczyłam się na policystyczne jajniki. Po przerwaniu tabletek hormonalnych okres mam ale czasami jest to tak jakby tylko zabarwiona wydzielina. Mam pytanie, czy masaż receptorów może pomóc udrożnić mi jajniki?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety zupełnie nie rozumiem, co ma Pani na myśli, mówiąc o "masażu receptorów". Prosiłabym, aby wysłała Pani kolejne pytanie, z objaśnieniem. Może pomyliła Pani słowo "receptory" z czym innym?

Skąpe miesiączki mogą być wywołane hiperprolaktynemią, zaburzeniem hormonalnym często towarzyszącym zespołowi policystycznych jajników. Kiedy kobieta z PCOS pragnie zajść w ciażę, a owulacja występuje rzadko lub wcale, proponuje się jej zwykle farmakoterapię- stymulację jajeczkowania za pomocą cytrynianu klomifenu. Powinna Pani porozmawiać o tym ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie!