Ręczna stymulacja członka a ryzyko zajścia w ciążę

Od paru dni nie mogę spać z obawy, że mogłabym być w ciąży. W połowie cyklu zrobiłam chłopakowi loda. Pierwsze podejście nie zakończyło się wytryskiem. Po około 20 minutach, rozpoczęliśmy drugie podejście, które tym razem zakończyło się wytryskiem nasienia. Sperma wylądowała w większości na moich dłoniach, ponieważ do orgazmu doprowadziłam ręką. Po wszystkim chłopak i ja wytarliśmy sobie dłonie chusteczkami. Przez cały czas byłam w ubraniu, a mój partner nie dotykał mokrymi rękami mojej pochwy. Czy mimo tego, że wytarłam dobrze ręce, a potem udałam się do toalety, mogłam przenieść w jakiś sposób plemniki na dłoniach, tak aby mogły się one dostać do pochwy? Czy możliwe jest to, aby jakaś choćby minimalna ilość plemników pozostała na moich rękach, mimo wytarcia? Od tego czasu jestem bardzo niespokojna, ponieważ po tej czynności nie zadbałam w szczególności o to, aby dokładnie zdezynfekować ręce. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome, żeby nie powiedzieć równe 0. Jak sama Pani opisuje, wytarła Pani ręce przed pójściem do toalety. Dodatkowo, plemniki na dłoniach są w stanie przeżyć zaledwie kilka minut, co sprawia, że w sytuacji niepełnego wytarcia rąk, materiał genetyczny był już obumarły.
W obecnej sytuacji może Pani być spokojna. Dla ostatecznego wykluczenia ciąży może Pani wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni od zdarzenia.

Pozdrawiam