Redukcja cieni pod oczami u mężczyzny

Jestem 26 letnim mężczyzną. Co mogę zrobić, żeby zredukować cienie pod oczami, które robią się coraz większe? Całkiem nieźle się wysypiam, palę ale bardzo mało (3-4 papierosy dziennie), piję sporadycznie, kilka razy w miesiącu. Staram się zdrowo odżywiać. Jakieś kosmetyki? Witaminy? Suplementy?

Witam serdecznie. Problem cieni pod oczami nie jest ściśle związany z odżywianiem bądź innymi egzogennymi czynnikami. Jest to wynik złego krążenia kwri i limfy, a także mniejszej ilości tkanki tłuszczowej w obszarze oczu. Pomoc w takim przypadku jest niewielka. Na rynku kosmetycznym dostępne są różnego rodzaje kamuflaże, które delikatnie przytuszuja Pana problem. Substancje roślinne w kosmetykach, których powinien Pan poszukać ( do stosowania w okolicę oczu) to guarana, czerwona herbata, czarna herbata, kofeina. Te substancję pomogą w przypadku niewłaściwego krążenia krwi. Jeśli Pana problem nasila się, proszę skierować swoje kroki do lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie badań, wykluczających toczącą się chorobę w Pana organizmie. Cienie pod oczami moga bowiem również być oznaką choroby. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Myślę, że w tym przypadku warto udać się do certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej, który po bezpośredniej konsultacji będzie w stanie zaproponować właściwe rozwiązanie.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam