Redukcja tkanki tłuszczowej u 25-latki

Witam! Mam 167cm, 61 kg i 25 lat. Poziom aktywności równy zeru. Nie mam nadwagi, jednak moja sylwetka pozostawia wiele do zyczenia. Luzno mierzac w talii mam 80cm, natomiast w biodrach 96cm. Do ilu kg +/- powinnam zredukowac swoja wage aby byc szczupla? Na jaki okres czasu redukcji powinnam sie przygotowac? Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie, nie ma Pani nadwagi ale proszę wykonać analizę składu ciała, aby określić % tkanki tłuszczowej. Podczas wizyty dowie się Pani również ile powinna wynosić Pani należna masa ciała. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Tak jak sama Pani przyznaje nie ma Pani nadwagi. Jeżeli sylwetka pozostawia wiele do życzenia to należy zabrać się za aktywność fizyczną a nie za redukcję wagi. Jaki czas zajmie Pani wymodelowanie sylwetki tego nie jestem w stanie stwierdzić ponieważ jest to proces bardzo indywidualny. Każdy z nas jest inny i w różny sposób reaguje na ćwiczenia.

Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

Proszę oczywiście zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, ale nie zmniejszać kaloryczności diety poniżej swojego zapotrzebowania. Kalkulatory zapotrzebowanie energetycznego są ogólnie dostępne w internecie. Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Pani masa ciała mieści się w normie, ale zachęcam do zrobienia analizy składu ciała (badania pokazujące nam zawartość naszej tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody i masę kostną).

Zachęcam do przestrzegania zasad prawidłowego żywienia, które znajdzie Pani m.in. na stronie www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska