Redukcja wagi dla osoby z 166 cm wzrostu

Moja siostra ma 166 cm wzrostu i waży 51,5 kg. I chce się odchudzać, ale nie wie jak. Pomóżcie.

Dzień dobry! Przy wzroście 166 cm i masie ciała 51,5 kg wskaźnik masy ciała (BMI) wskazuje na niedowagę. Odradzam stosowania diet redukcyjnych. Dalszy ubytek masy ciała może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Po więcej porad dietetycznych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Potrzebna będzie analiza składu ciała która określi czy siostra ma nadwagę - proszę wykonać badania i wagę skonsultować ze specjalistą. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W tym momencie współczynnik BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała) wskazuje u Pani siostry na niedowagę!! Proszę odradzać odchudzanie. Należy pamiętać ze zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Uważa Pani aby siostra nie wpadła w ciężkie choroby zaburzeń odżywiania typu anoreksja czy bulimia. Waga 51,5 kg przy danym wzroście z pewnością świadczy o tym iż siostra jest osoba szczupła więc nie powinna nawet myśleć o odchudzaniu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Pani siostra ma niedowagę także nie zalecam diet redukcyjnych. Jeżeli kwestia dotyczy poprawy wyglądu, ujędrnienia skóry i poprawy sylwetki proponuję dobrać ćwiczenia kształtujące odpowiednie partie mięśniowe, np. wysmuklające brzuch, ujędrniające pośladki.