Redukcja wagi - jakie ćwiczenia?

Mam lekką nadwagę. Codziennie przez parę minut robię brzuszki, ale to nic nie daje! Proszę o jakiś zestaw ćwiczeń, który by mi pomógł. Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

By zredukować nadmierną masę ciała powinna Pani wdrożyć dwa rodzaje działań. Po pierwsze zasady zdrowego odżywiania, a po drugie aktywność fizyczną.
1. Zasady zdrowego żywienia prezentuje piramida zdrowego żywienia opracowana przez specjalistów  z Harvardu.
Zgodnie z jej zaleceniami:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- wyeliminuj z diety słodycze, ciasta, desery, słodzone napoje oraz słone przekąski (chipsy, paluszki, solone orzechy, fast food’y) będące bogatym źródłem soli i tłuszczu,
- ogranicz spożycie tłuszczu - wybieraj chude gatunki mięs, ryby, chudy nabiał,
- jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych,
- pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty ziołowe i owocowe, unikaj coli i gazowanych napojów,
- unikaj potraw smażonych (placków ziemniaczanych, naleśników, panierowanego mięsa), jedz produkty gotowane, duszone lub pieczone.
2. Aktywność fizyczna powinna być natomiast dostosowana do Pani możliwości oraz preferencji. By była skuteczna po pierwsze musi być systematyczna i regularnie powtarzana 3-4 razy w tygodniu przez co najmniej 45 minut. Powinna ponadto zawierać zarówno ćwiczenia typu cardio (bieganie, skakanie na skakance, jazda na rowerze, marsze) oraz ćwiczenia modelujące poszczególne partie ciała.