Redukcja wagi zalecona po artroskopii

Witam posiadam 175 cm i wazę 77kg mam chore kolano i ortopeda po artroskopi oraz uzypełnianiu mazi stawowej zalecił mi redukcje wagi o 10 kg.cwicze,jeżdze na rowerze odzywiam się zdrowo zero cukru słodyczy i słodkich napojów.A waga stoi moze otrzymam od PAństwa jakies sugestie które mi pomoga?

Witam serdecznie
Proponuje konsultację, z dietetykiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu ułoży odpowiednio dopasowaną pod względem wartości odżywczych dietę do Pana trybu życia, wagi, wzrostu, schorzeń .Niestety nie zawsze wystarczy ograniczenie cukrów w żywieniu aby uzyskać redukcję wagi , jeśli popełniane są podstawowe błędy żywieniowe ( np. zbyt duża liczba węglowodanów, a zbyt mała aktywność fizyczna itd.)
Pozdrawiam