Refluks i gronkowiec - czy mogą być przyczyną braku miesiączki?

Dzień dobry. Mam bardzo ważne pytanie z powodu braku miesiączki. Na początku powiem, że mam refluks żołądkowy oraz gronkowca; przed chorobą miałam regularne miesiączki. Teraz powinnam dostać 24 litego i do tej poty nie mam. Biorę tabletki P***. Dodam jeszcze, że w pochwie mam taką białą wydzielinę i od czasu do czasu swędzi mnie pochwa. Proszę o pomoc, czy brak miesiączki jest spowodowany refluksem i gronkowcem? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyny o które Pani pyta raczej nie mogą być powodem braku miesiączki. Więc jest to problem, który wymaga wyjaśnienia. Powodem braku miesiączki mogą być między innymi zaburzenia hormonalne, choroby ogóloustrojowe, silny stres oraz oczywiście ciąża. Jeżeli istnieje ryzyko, że może być Pani w ciąży, proszę wykonać test ciążowy. Wizyta u ginekologa jest i tak konieczna - po pierwsze w celu wyjaśnienia przyczyny braku miesiączki, a po drugie w celu wyjaśnienia, jaki jest powód występowania nieprawidłowej wydzieliny z pochwy. Jest możliwe, że może być to spowodowane przez infekcję dróg płciowych.
Jeżeli przypuszczenie to potwierdzi się, a jest Pani aktywna seksualnie, być może konieczne będzie również równoczesne leczenie Partnera.

Pozdrawiam.