Refluks i nocne bóle brzucha

witam,moje dziecko z refluksem cierpi w nocy na burczenie i przelewania w żoładku,po przebudzeniu wymiotuje gwałtownie śluzem przezroczystym,kąciki ust są zmienione zapalnie i ma biały nalot na języku,stolec jest prawidłowy raz na dwa dni,refluks leczony loseprazolem i syropem gastrotuss baby,dziecko ma ścisłą dietę,wezgłowie łóżka uniesione,pod kontrola gastrologa,ma 10lat i stopień upośledzenia w stopniu znacznym.Proszę o pomoc!wyniki badań pozytywne,nie ma candidy ani h.pylori,ma apetyt dobry

Witam. Niewątpliwie jest potrzebna konsultacja z gastroenterologiem, gdyż przypadek jest szczególny - byc może należy zwiększyć dawkę omeprazole, zastosować empiryczne leczenie przeciwgrzybicze pomimo braku wzrostu drozdzaków. Może zastosowanie leków prokinetycznych jak metoklopramid czy trimebutyna są też alternatywą. Tak czy inaczej decyzje może podjąć tylko lekarz po dokładnym zapoznaniu się z pacjentem I jego historią choroby