Refluks i uczucie ściskania w mostku

WITAM,MAM 40 LAT.OD 5 LAT DOKUCZA MI REFLUKS,OD 2 LAT DOKUCZA MI UCZUCIE SCISKANIA W MOSTKU,GÓRNEJ CZESCI,ALE TYLKO GDY IDE ZWIEKSZONYM TEPEM LUB POD GÓRE,JAKBY COS OGRANICZAŁO MI ODDECH,A POWIETRZE PIECZE MNIE W TCHAWICY.ZROBIONO MI RTG PŁÓC W/G KTÓREGO WSZYSTKO JEST W NORMIE,LEKKIE ZWAPNIENIA BIORE LEKI NA REFLUKS ALE DOLEGLIWOSC TA NIA ZNIKA,WIEC POWIEDZIANO MI ZE TO PRZEPUKLINA TYPOWO KSIAZKOWA.CZASEM MAM W GARDLE UCZUCIE CZEGOS OSTREGO, NP.ZELETKI PRZY PRZEŁKNIECIU SLINY,MARTWIE SIE TYM,

Witam serdecznie.
Jeśli mamy do czynienia z przepukliną rozworu przełykowego, która powoduje refluksowe zapalenie przełyku, należy rozważyć leczenie operacyjne. Przede wszystkim jednak konieczna jest dokładna diagnostyka (rtg z użyciem środka kontrastowego) i konsultacja chirurgiczna. Jeśli dolegliwości nasilają się podczas wysiłku mogą wiązać się również z chorobą niedokrwienną serca, warto rozważyć więc również wizytę u kardiologa.