Refluks i zaburzenia odżywiania

Witam! Od kilku lat choruję na zaburzenia odżywiania. Byłam u lekarzy i w zależności od okresu stwierdzano u mnie bulimię lub anoreksję bulimiczną. Obecnie jem duże ilości jedzenia, ale nie najadam się jednorazowo, tylko wymiotuję po każdym posiłku (bez względu na to, co zjadam). Zwymiotowane jedzenie nadrabiam następnym, które również ląduje w toalecie. Próbuję z tym walczyć, ale jest to ode mnie silniejsze. Nawet jeżeli chcę się powstrzymać przed zwracaniem jedzenia, zawartość mojego żołądka po prostu się "ulewa". Co mogę zrobić, żeby tego uniknąć? Jak wyjść z choroby? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim powinna Pani podlegać opiece psychologicznej i lekarskiej.

Jeśli chodzi o zmniejszenie objawów refluksu, powinna Pani:
- unikać stresów,
- unikać opinającej, ściskającej bielizny,
- unikać schylonej pozycji,
- spać z lekko uniesioną głową,
- wykluczyć papierosy, kawę.

Jeśli chodzi o dietę, to wyklucza się z niej: cytrusy, sok pomidorowy, alkohol, ostre dania, cebulę, czosnek, por, napoje gazowane, czekoladę, tłuszcze, esencjonalne wywary, produkty marynowane, mocno solone. Nasilają występowanie obiadów. W Pani przypadku posiłki powinny mieć konsystencję bardziej stałą, żeby uniknąć nieprzyjemnego ulewania. Płyny proszę wypijać oddzielnie.

Pozdrawiam i życzę zdrowia