Refluks u 5-miesięcznego dziecka

Córka 17 .02 kończy 5 miesięcy.Rozwija się dobrze tj. przekręca się na boki,nawet na brzuch, jest towarzyska, dużo się uśmiecha, macha rękami i nogami kiedy się cieszy lub złości, wydaje z siebie dźwięki " eh" "aaaa" "ej" " mmm" itp trzyma zabawki jednak od kiedy pamiętam wysuwa język, zdarza jej się żuć przez sen. Lekarz bez prześwietlenia stwierdził refluks.Od tygodnia wręcz wywala na brodę dodam,że nie ulewa Oczywiście wszystko wkłada do buzi.Czy córka może mieć objawy zespołu Angelmena?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście w tym zespole może występować objaw nadmiernie wysuniętego języka jednak nie można na ten podstawie go zdiagnozować. Proszę obserwować dziecko.