Refluks z dużą ilością nadżerek krwotocznych na przełyku i w żołądku

Gastroskopia wykazała u mnie refluks z dużą ilością nadżerek krwotocznych na przełyku i w żołądku. Główną moją dolegliwością w tej chorobie są trudności z połykaniem. Muszę jeść bardzo wolno i dobrze rozdrabniać pokarm. W jaki sposób jak najskuteczniej wyleczyć nadżerki? Czy pomocne mogą tu być takie zioła jak rumianek czy aloes? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź.

Trudności z połykaniem, tak zwana dysfagia, nie są typowym objawem dla choroby refluksowej przełyku, chyba że w przebiegu zapalenia przełyku dochodzi do jego zwężenia. Doradzałbym wykonanie manometrii przełyku i konsultację u doświadczonego gastroenterologa.