Refluks żołądkowo-przełykowy a zupy na zakwasie

Witam, czy zupy na zakwasie np barszcz czerwony są wskazane przy refluksie ? Czy chorując na refluks mozna jesc 1. otreby z jogurtem 2. kasze manną na mleku ? 3.płatki jaglane 4. Mleko 5.gruszki i banany oraz kiwi i jabłka?

Magdalena StusiĹska

Generalnie chorując na refluks można jeść wszystkie produkty które nie powodują u Pani objawów choroby- proszę sprawdzić po kolei produkty.

Nie, zupy na zakwasie nie są wskazane.
Otręby surowe też nie powinny się pojawiać w diecie, ewentualnie mogą być ugotowane na mleku do miękkości. Kasza manna i płatki jaglane nie powinny powodować żadnych dolegliwości, podobnie mleko. Banany moga być, gruszki i jabłka bez skóry też, kiwi i inny owoce cytrusowe często powodują dolegliwości.