Refluks żołądkowo-przełykowy i ból w nadbrzuszu

Refluks Przełyku-Żołądka, opuszka dwunastnicy zniekształcona powrzodowo Witam Mam pytanie czy RTG przełyku , żołądka i dwunastnicy z kontrastem może pokazać zmiany nowotworowe ponieważ miałem robione te badanie i wykazało tylko Refluks Przełyku-Żołądka i opuszka dwunastnicy zniekształcona powrzodowo. Dostałem leki Controloc 40 ale to nic nie daje, boli mnie cały czas w nadbrzuszu . Czy to może być coś poważniejszego Proszę o odpowiedz

Witam! Badanie RTG przełyku może być pomocne w obrazowaniu zmian błony śluzowej (owrzodzenia, zwężenia) spowodowanych nowotworem jednak podstawą do rozpoznania choroby nowotworowej przewodu pokarmowego stanowi badanie endoskopowe z ewentualnym pobraniem wycinków do badania histo-patologicznego.
Choroba refluksowa w wielu przypadkach wymaga długotrwałego leczenia a utrzymywanie się objawów może świadczyć o konieczności modyfikacji stylu życia (nie paleniu papierosów, unikaniu spożywania posiłków kilka godzin przed snem, ważna jest też odpowiednia dieta i utrzymanie prawidłowej masy ciała) lub dotychczasowej terapii. Jeśli objawy będą nadal się utrzymywać, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.