Refluks żołądkowo-przełykowy inhibitorami pompy protonowej

Witam. Od paru miesięcy zmagam się bólami brzucha zlokalizowanymi w nadbrzuszu, nieco wyżej niż pępek. Do tej pory lekarz leczył mnie na refluks żołądkowo-przełykowy inhibitorami pompy protonowej, które owszem pomagały, ale ból co jakiś czas nawracał. W ostatnim czasie do objawów nudności, pieczenia przełyku i zgagi doszła biegunka na przemian z zaparciami, wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu oraz ciemne zabarwienie stolca. Czy to może oznaczać raka? Czy muszę się udać do specjalisty?

Raczej nie rak ale Dysbioza jelitowa z zaburzeniami trawienia. Inhibitory pompy nie leczą refluks. Przynoszą chwile ulgi ale nasilają problem pogarszają trawienie.
Proponuje : probiotyk, kefir, kiszone warzywa, odstawić cukry, jeść 5 posiłków małych a przed każdym posiłkiem napić się wody z cytryna i imbirem. Można kreon przed obiadem zażyć.