Refluks żółciowy po gastroskopii u 44-letniej kobiety

Refluks żółciowy po gastroskopii, leczenie trwa drugi miesiąc leki to: Ortanol 40 rano i Raniberl 300 wieczorem. Poprawa słaba, boli mnie gardło, klucha w gardle, czasami kłucie, pieczenie. Jestem na diecie ułożonej przez dietetyka a te leki powodują u mnie zaparcia, mam problem bo dodatkowo mam jeszcze stwierdzoną szczelinę odbytu. Nie wiem co mam robić? Czy powinnam rozważyć operację refluksu metodą laparoskopową?

Radziłbym jeszcze z tym problemem udać się na konsultację do gastroenterologa. Być może wystarczająca będzie modyfikacja leczenia np. wprowadzenie leków prokinetycznych. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu. Co do szczeliny odbytu najlepiej, żeby leczeniem zajął się proktolog i być może właśnie w tym przypadku może okazać się konieczne leczenie operacyjne.