Refundacja NFZ na zakup okularów

Witam mam pytanie..dziś byłam z moja 5 letnią córką na wizycie Prywatnej u okulisty,Dostalam mały kwitek na zakup okularów nie taka duza recepte.I mam pytanie czy moge starac sie o refundacje z NFZ i jak to zrobić (z tego co wiem lekaz ma podpisana umowe z NFZ ) i ile moge dostac refundacji (prawe oko cylinder -2,0 sfera O.L +0,25)

Witam.
Recepty na refundacje na okularów może wypisać okulista , który ma podpisaną umowę z NFZ. Sama refundacja do takich szkieł to suma ok. 8 - 10 zł na każde oko.
Pozdrawiam