Refundacja zabiegu przetoki okołoodbytniczej

Witam. Od dwóch lat choruje na przetokę około odbytniczą. Problem w tym że lekarz nie wie co ze mną robić ponieważ jest przezzwieraczowa. W szpitalu przekładali mi operacje 6 razy potem dowiedziałam się że operacja jest prawdopodobnie nie refundowana lub w pełni nie refundowana. Proszę o radę co z tym robić??? I czy ta operacja jest refundowana??

Lek. Marta Jaruchowska

Z tego co wiem, dość dobra proktologia jest w szpitalu na Solcu, może warto więc zasięgnąć dodatkowo porady u innego proktologa. Refundacja zależy od rodzaju zabiegu i miejsca jego wykonania ( umowy z NFZ), znalazłam np klinikę w Katowicach, gdzie takie operacje, przynajmniej tak twierdzi strona internetowa są refundowane.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Takie zabiegi są jak najbardziej refundowane przez NFZ. Wykonuje je większość oddziałów chirurgii ogólnej, szczególnie gdy wykonywane są zabiegi w obrębie proktologii i chorób zapalnych jelit. Pozdrawiam