Regeneracja ciała szklistego oka

Regeneracja CIAŁA SZKLISTEGO OKA. Wg informacji okulistycznych nie jest możliwa regeneracja obkurczonego ciała szklistego w gałce ocznej. Czy to rzeczywiście absolutnie pewne? Czy jeżeli ciało szkliste uległo "popękaniu" / zmniejszyło swoją gęstość / rozwodniło się - i już nie wypełnia ścieśle gałki ocznej - to czy jednak możnaby poprzez np. zwiększenie poziomu kwasu hialuronowego w organizmie lub pobudzenie produkcji kolagenu próbować naprawić uszkodzoną sieć kolagenową ciała szklistego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, prawdopodobnie jest to niemożliwe niestety. Wszystkie watpliwości prosze jednak konsultować z lekarzem okulista. Pozdrawiam