Regeneracja organizmu po oddaniu krwi ok. 500 ml

PO jakim czasie po oddaniu krwi Ok 500 ml organizm dochodzi do siebie ? I po jakim czasie lozysko naczyniowe znow posiada taka sama ilosc krwi ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Łożysko naczyniowe wypełnia się po kilku-kilkunastu godzinach, natomiast uzupełnienie rezerw i przywrócenie prawidłowych parametrów zajmuje kilka tygodni. Jest to osobniczo zmienne. Trudno więc określić wąskie ramy czasowe dla ogółu populacji.