Regeneracja skóry po zabiegu laserem

Witam. Chciałam się dowiedzieć ile trwa okres regeneracji skóry po zabiegu laserowym? Czytałam, że do pełnych efektów trzeba poczekać nawet pół roku, albo dłużej. I że zwykle do tego czasu utrzymują się przebarwienia. Jak jest naprawdę? Proszę o pomoc...

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bo są różnego rodzaju lasery i zabiegi o różnym stopniu inwazyjności. Można przyjąć, że "naprawa" skóry bo zabiegu laserowym trwa około 1 miesiąca ale skutki pozytywne oczywiście dłużej co jest wynikiem przebudowy skóry, produkcji nowego kolagenu i elastyny. Można rzeczywiście przyjąć, że do około pół roku będzie pełny efekt naprawczy.

Przede wszystkim istotne jest jakiego typu był to zabieg i z jakiego powodu? Przebarwienia nie powinny się utrzymywać dłużej niż kilka tygodni. Jesli był to np. zabieg depilacji przeprowadzony na opalonej skórze lub też po zabiegu opalała Pani miejsca podane zabiegi wówczas przebarwienia mogą się utrwalać.