Regres mowy u 26-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie. Jestem mama 26 miesiecznego szkraba. Chcialam zapytać czy takie objawy jak: regres mowy, zapominanie niektorych rzeczy nauczonych wczesniej, słaby kontakt wxrokowy, nie lubienie zabaw z dziecmi przez synka to juz wskazuje ze ma autyzm ? Dodam ze synek jest ogolnie towarzyskim, wesolym dzieckiem, daje buziako, przytula się, wita i zegma się zarówno z obcymi jak i domownikami, sam je, pije, ubiera buciki, lubi biegac, jezdzic na rowerku. Bardzo sie martwie. Proszę o odpowiedz

Witam, takie objawy moga mieć kilka przyczyn i trzeba przeprowadzić dogłębny wywiad i badanie dziecka, dlatego zachęcam do wizyty u psychologa dziecięcego. Moze Pani skorzystac z wizyty w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, pod której opieka są wszystkie dzieci z danego rejonu od 0 do 18 r. ż. Są tam specjaliści, którzy pomogą Pani znaleźć przyczyny opisanych objawów. Byc moze Pani dziecko przeżywa cos trudnego, jakąś zmianę, sytuację i po prostu potrzebowało wejść na jakiś czas na niższy poziom zachowań, aby sobie poradzić z trudną dla niego sytuacja. Pozdrawiam