Regularne ćwiczenia na orbitreku

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące odchudzania. Chciałabym pozbyć się zbędnych kilogramów i zaczęłam regularnie ćwiczyć na orbitreku - póki co 4-5 razy w tygodniu po 40-45 minut spalając przy tym trochę ponad 300kcal. Chciałabym dołożyć do tego dietę 1200kcal. Mam jednak wątpliwości, czy przy wykonywaniu regularnych ćwiczeń nie będzie ona zbyt wyczerpująca. Czy w dniach, kiedy będę ćwiczyć, powinnam zwiększyć liczbę kalorii do 1500? Czy to dobre rozwiązanie?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Dieta 1200 kcal to dieta głodówkowa i nikt nie powinien takich diet stosowac.
Schodzenie ponizej 1500 kcal jest katygorycznie niewskazane, nawet w przypadku redukcji kilogramow.
Konieczna jest zmiana nawykow zywieniowych i podejscia do diety,
Zapraszam Pania do konsultacji:
ulewicznatalia@gmail.com

Witam,

Niestety nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Diety powinny zaspokajać nie tylko nasze zapotrzebowanie energetyczne, ale i potrzeby odżywcze organizmu, co przy niskich kalorycznościach diety jest trudne do zaspokojenia, a czasami niemożliwe. Powinny być dostosowane m. in. do wieku, płci, kondycji organizmu, wykonywanej pracy oraz stanu zdrowia.
Warto wykluczyć z jadłospisu słodycze, żywność gotową czy wody kolorowe. Wprowadzić 5 posiłków w ciągu dnia, czyli jeść mniej a częściej. Dobrze żeby posiłki rozłożyć w miarę równych odstępach czasu (co 2,5 do 4h). Proszę spożywać pełnowartościowe białko obecne m. in. w chudych wędlinach, mięsie, jajach, węglowodany najlepiej pod postacią brązowych makaronów, ryżu czy pieczywa pełnoziarnistego oraz tłuszcze roślinne. Nie zapominać także o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Aktywność fizyczna jak najbardziej pomoże Pani w walce z nadprogramowymi kilogramami, ale także pięknie wymodeluje sylwetkę.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska