Regularne stany lękowe przy psychoterapii

Od ponad roku leczę się na stany lękowe, chodzę też regularnie na psychoterapię, jednak zmiana mojego podejścia do życia nie przekłada się na stan mojego organizmu. Brałam już 8 różnych leków, ssri, ssri, trojpierscieniowe, neuroleptyki, stabilizatory nastroju. Czy można mówić o lekoodpornosci u mnie? Jestem ciągle zmęczona, miewam tachykardię o zawroty głowy.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Czasem poradzenie sobie z objawami lękowymi i nerwicowymi zabiera więcej czasu. Wynika to stąd, że ich powstawanie, myśli zachowań i schematów, które doprowadziły do obecnych zaburzeń, także trwało często wiele lat. Zachęcam do cierpliwości i dalszej zaangażowanej pracy nad sobą. Warto także powiedzieć o tym swojemu psychoterapeucie i razem z nim analizować możliwe przyczyny braku poprawy.

Nie pisze Pani w jakim nurcie prowadzona jest psychoterapia. Jest ich kilka, wszystkie są skuteczne, ale nie każdy działa na daną osobę w ten sam sposób. U jednej osoby sprawdzi się podejście psychodynamiczne, u innej poznawczo-behawioralne. Dlatego ważne by terapia była dostosowana do indywidualnych potrzeb.
Proszę wnieść na sesji Pani obawy związane z brakiem postępu w leczeniu zaburzeń lękowych.
Drugą sprawą jest to, że emocje które mają wpływ na takie zaburzenia kumulowały się w Pani prawdopodobnie przez całe lata, dlatego nie jest takie proste przywrócenie optymalnego stanu w ciągu kilkunastu miesięcy. Często potrzebny jest dłuższy czas…

Pozdrawiam serdecznie.