Regularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a wymioty

Witam , miałam teraz 7 dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Wziełam 1 tabletkę po 7 dniowej przerwie o godzinie 9:30 lecz godzinę później zwymiotowałam. Nie wziełam drugiej tabletki z tak zwanego zapasowego opakowania gdyż nie posiadałam. Kolejnego dnia wziełam, kolejną tablkętkę o jednakowej porze czyli kontynuowałam zarzywanie tabletek. Omijając fakty wymiotów. Co teraz?. zaznaczam fakt że tabletki biorę regularnie przez 5 miesięcy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieje szansa na zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Proszę nie wykonywać przerwy pomiędzy tym a kolejnym opakowanie. W takiej sytuacji zawsze można przyjąć tabletkę z danego blistra ( traktując go jako awaryjny) powoduje to tylko skrócenie cyklu o jeden dzień i nie wpływa to na skuteczność antykoncepcji.