Regularne uprawianie biegów i bóle stopy ikostki

Witam. Od sierpnia regularnie zaczelam biegac. Dla zdrowia i wlasnej przyjemnosci. Od 2 miesiecy robilam mniej wiecej 100 km miesiecznie. Od kilku tyg dopadla mnie dolegliwosc. Najpierw zaczela mnie bolec od spodu sklepienie stopy zaraz za pieta pomiedzy pieta a palcami po zewnetrznej stronie. Bylam u ortopedy ktory dobral mi wkladki Ostanio po 6 km bol sie zaostrzy i boli mnie pod kostka po zew stonie stopy. Jest delikatna opuchlizna od tyg nie biegam i kuleje przy chodzeniu. Co robic ?

Objawy sugerują tendinopatię mięśni strzałkowych. Przyczyną jest przetrenowanie.
Do diagnostyki usg lub mri.
Leczenie to niestety ograniczenie biegania i przy dużym bólu stosowanie ortezy (buta pneumatycznego lub stabilizatora stawu skokowego) oraz fizykoterapia przez nawet kilka tygodni.
Po wygojeniu wskazane byłoby również badanie dynamiczne stopy pod kątem doboru obuwia biegowego.
Proszę poszukać ortopedy z doświadczeniem w leczeniu sportowców.