Regularny pomiar wagi niemowlaka

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie mojego synka, który za 2 dni skończy 3 miesiące. Regularnie dokonuję pomiarów wagi i niepokoi mnie przyrost wagi od 3 do 17 października. Obserwacje :15 wrzesień 4950 g, 21 wrzesień 5120 g, 3 październik 5650g, 17 pazdziernik 5750 g. Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

A jaka była waga urodzeniowa? Czy karmi Pani piersią? Czy mm? Przyrost faktycznie niewielki, ale jednak masa się zwiekszyla, a do tego im starsze dziecko tym te przyrostu mogą być mniejsze, sugeruję dalszą obserwacje, w razie niepokoju kontrolę u pediatry.
Pozdrawiam