Rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego

Witam, 2 września miałem przeprowadzoną artroskopie stawu kolanowego i w jej trakcie okazało się, że pomimo wcześniejszych diagnoz o całkowitym zerwaniu ACL mam połowę ACL. Poza tym wszystkie inne więzadła są w porządku, podobnie łękotka i rzepka. Jak powinienem rehabilitować kolano żeby móc wrócić do aktywnego uprawiania sportu ? (gram w koszykówkę i futbol amerykański)
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością do czasu pełnego powrotu do zdrowia sporty jakie Pan podaje powinno się raczej odstawić na bok. Rehabilitacja to przede wszystkim ćwiczenia mięśni stabilizujących staw kolanowy (mięsień czworogłowy uda, mięśnie kulszowo - goleniowe, mięsień trójgłowy łydki oraz miesień podkolanowy). Okres ten nie powinien być krótszy niż 6-8 tygodni.

Witam serdecznie, jest to defakto temat bardzo rozległy, który wymagałby dokładne zbadanie funkcjonalności i stabilności Pana kolana. Z pewnością powinien Pan skontatować się z rehabilitantem w celu ustalenia dokładne przebiegu rehabilitacji. Generalnie dobór ćwiczeń zależy od stanu i oczekiwać pacjenta. Jak coś to chętnie służe pomocą w takiej diagnostyce i rehabilitacji. tel. 600 435 344
Pozdrawiam