Rehabilitacja po naderwaniu mięśnia brzuchatego łydki

Schodząc ze schodów na skutek silnego skurczu łydki aż z bólu kucnęłam doznałam naderwania mięśnia brzuchatego łydki. Noga w gipsie, L-4, ból do dzisiaj. Zwróciłam do PZU o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu (ubezpieczenie grupowe) PZU odmówiło odszkodowania bo nie widzi przyczyny zewnętrznej a tylko zwyrodnienia mięśni. Może skurcz był przyczyną wewnętrzną, ale spowodował przyczynę zewnętrzną czyli nagłe przykucnięcie i naderwanie mięśnia. Kto ma rację ? Nie miałam komisji lekarskiej z PZU.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Aby odnieść się do omawianego problemu należałoby przeanalizować pełną dokumentację medyczną oraz zbadać pacjenta. Może Pani zakwestionować decyzję ubezpieczyciela oraz poprosić o stawienie się przed komisją lekarską.