Rehabilitacja po operacji guza mózgu

Witam, mam pytanie odnośnie stanu zdrowia mojego brata, przeszedl on operacje guza mózgu (naczyniak jamisty) ktory byl umiejscowiony z przodu z prawej strony mózgu nie pamietam lekarskiej nazwy dokladnie. Operacja przebiegla pomyslnie, brat juz rozmawial dwa dni po operacji dochodzil do siebie i na 3 dzien dostal silnego ataku padaczki i mial stan padaczkowy ktorego nie udalo sie powstrzymac i zostal uspiony tiopentalem do czasu ustapienia tego stanu i dobrania leków, ile to moze potrwac ? i il

To zależy od pacjenta i nie da się tego przewidzieć.
Po przerwaniu stanu padaczkowego należy włączyć leczenie przeciwpadaczkowe. Dobranie leków przeciwpadaczkowych może być problemem. Czasem wystarczy 1 lek , czasem potrzebnych jest kilka prób z różnymi lekami, czasem pacjent musi brać 2 leki.