Rehabilitacja po operacji przykurczu Dupuytrena

Dzień dobry Panie Doktorze Jednak zdecydowałam się na operację p Dupuytrena lewej reki pal 4-tego Zabieg wykonany 19 tego maja zdjęcie szwów 5 i 10 czerwca - od razu nie wyciągnięto wszystkich (ból był okropny) Teraz kazano mi tylko przemywać i zgłosić się 3 lipca. Palce sztywne i mogę poruszać i zginać tylko kciukiem ;((Czy to normalne ?a gdzie jakieś ćwiczenia które chyba powinnam robić sama w domu a rehabilitacja? Proszę o poradę co mam dalej robić(rana goi się) Pozdrawiam cieplutko tenia

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe po takim zabiegu. Należy powoli próbować ruszać palcami. W pierwszej kolejności zdrową ręką należy zginąć palce chore.