Rehabilitacja po przecięciu kciuka

Witam. 2 tygodnie temu miałam rane cieta klebu kciuka.za 2 dni będą sciagane szwy. nadal nie zginam kciuka i czuje palec jakby caly znieczulony.czuje jakby delikatne kłucia na czubku.Czy chirurg jest w stanie okreslic czy sa uszkodzone nerwy czy sciegna?czy wykonuje się zabiegi przywracające sprawność kciuka?kiedy zaczyna się rehabilitacja?czy lepiej reke trzymać w zgięciu czy normalnie.Mam wrazenie ze podczes snu boli mniej.Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - prawdopodobnie doszło do przecięcia zginacza kciuka. Jeżeli takiego stanu nie "naprawi się" bezposrednio po zabiegu - plastyczna reoperacja jest bardzo trudna i wynik niemożliwy do przewidzenia. Czucie natomiast powoli będzie wracać w ciągu kilku tygodni, miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Prosze wszystkie sprawy omówić z chirurgiem , który operował! ja na odległość W-wa-Tarnowo Podgórne nie jestem w stanie nic poradzić bez zbadania pacjenta!!! zż