Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego

Witam. Mam 30 lat. Jestem przed rekonstrukcją więzadła krzyżowego przedniego. Zabieg mam na początku września. Jak długie czeka mnie chorobowe?Po jakim czasie będę mógł wrócić do pracy najszybciej a po jakim najpóźniej? Muszę to powiedzieć w pracy Proszę o odpowiedź

Wita. Niestety wszystko to zależy od stopnia oraz zakresu uszkodzeń, co będzie widoczne podczas zabiegu. Dodatkowo postępy w rehabilitacji będą zależały od Pana predyspozycji - także psychicznej. Wszystko to sprawia iż rekonwalescencja może różnie długo trwać od kilku miesięcy wzwyż.

Dzień dobry,

Program rehabilitacji uzależniony jest od techniki wykonania rekonstrukcji- powinien on być dostosowany indywidualnie do każdego pacjenta. Czas leczenia jest natomiast związany z efektami fizjoterapii a te zależą m.in. od takich czynników jak: wieku pacjenta, aktywności, motywacji, chorób współistniejących, możliwości regeneracyjnych. Książkowo przy systematycznej fizjoterapii między 10 a 16 tygodniem pacjent wykonuje ćwiczenia siłowe a między 16 a 22 tyg wraca do aktywności sportowej natomiast są to tylko orientacyjne ramy czasowe.

Pozdrawiam serdecznie.