Rehabilitacja po stwierdzeniu ganglionu

Jak wygląda rehabilitacja po stwierdzeniu gangliona? Juz pare dobrych miesięcy temu zaczełam odczuwać okropnie silny ból dłoni od strony grzbietowej, po kilku dniach pojawiła się 'kuleczka' tzn ganglion, wybrałam się do ortopedy, i nie była to jakaś groźna odmiana więc obyło się bez kucia i zbędnych operacji, natomiast dostałam polecenie robienia krioterapii w domu specjalnym 'glutem' i skierowanie na rehabilitację, no ale przez brak czasu nie wybrałam się, czy mogą to być nawroty?

Witam,
Leczenie ganglionu czyli torbieli galaretowatej polega na jego nakłuciu bądź wycięciu a nie na krioterapii.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia