Rehabilitacja po wstawieniu endoprotez

Witam,Choruję na RZS od dzieciństwa (Dg 4 rż).Półtora roku temu przeszłam dwie operacje wstawienia endoprotez obu stawów biodrowych.Jestem w świetnej kondycji, dobrze zrehabilitowana pracuje aktywnie podróżując bez komplikacji.Aktualnie jestem we wczesnej ciąży (nieplanowanej). Słyszałam różne opinie dityczące ciąży i wędrowania endoprotez.Mój Operator jeszcze nie wie,ale po operacji potwierdzał że ciąża nie jest wykluczona.Jakie są statystyki dotyczące komplikacji, mogę wzmocnić kości/miednicę?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa i odpowiednie prowadzenie ciąże. ważne jest także monitorowanie stanu miednicy i protez w badaniu usg przez lekarza ortopedę.