Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rehabilitacja po wstawieniu endoprotezy

Mam 60 lat wyznaczony termin wstawienia endoprotezy czekam 3 lata październik 2015 Jestem amatorem biegania ,mimo zakazu biegam brak ból czy mogę przesunąć termin wstawienia na później, utykam na lewą nogę dużo rehabilitacji oraz zabiegów. Ból oraz utykanie następuje jedynie po wysiłku i długiej jeździe rowerem po złym terenie Trzy będę mógł biegać jeździć rowerem po zabiegu wstawienia endoprotezy , bez uprawnia sportu nie widzę siebie
MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Bartosz Małek
69 poziom zaufania

Szanowny Panie, Zmiany zwyrodnieniowe w stawie niekoniecznie mogą ulec regresji i Pana stan może się pogarszać. Czas oczekiwania na operację jest bardzo długi i proponuję dowiedzieć się w Pana szpitalu, na kiedy w tej chwili można zapisać się na operację. Decyzję powinien Pan podjąć sam, a wcześniej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym. Dodam, że po zabiegu powrót do normalnej aktywności fizycznej jest wątpliwy i głównie zależy od czasu poświęconego na rehabilitację i predyspozycji indywidualnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy