Rehabilitacja po wstawieniu endoprotezy

Mam 60 lat wyznaczony termin wstawienia endoprotezy czekam 3 lata październik 2015 Jestem amatorem biegania ,mimo zakazu biegam brak ból czy mogę przesunąć termin wstawienia na później, utykam na lewą nogę dużo rehabilitacji oraz zabiegów. Ból oraz utykanie następuje jedynie po wysiłku i długiej jeździe rowerem po złym terenie Trzy będę mógł biegać jeździć rowerem po zabiegu wstawienia endoprotezy , bez uprawnia sportu nie widzę siebie

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Zmiany zwyrodnieniowe w stawie niekoniecznie mogą ulec regresji i Pana stan może się pogarszać. Czas oczekiwania na operację jest bardzo długi i proponuję dowiedzieć się w Pana szpitalu, na kiedy w tej chwili można zapisać się na operację. Decyzję powinien Pan podjąć sam, a wcześniej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym. Dodam, że po zabiegu powrót do normalnej aktywności fizycznej jest wątpliwy i głównie zależy od czasu poświęconego na rehabilitację i predyspozycji indywidualnych.