Kość kulszowa złamana a rehabilitacja

Witam serdecznie, chciałbym zapytac jaką rehabilitację zastosować po złamaniu guza kości kulszowej? Wypadek miałem kilka miesięcy temu, na szczęście kość kulszowa zrosła się prawidłowo i całe leczenie przebiegło poprawnie. Niestety, wypadek był na tyle poważny, że konieczna będzie rehabilitacja. Chciałbym zapytać jaka rehabilitacja będzie najlepsza przy złamaniu guza kości kulszowej? Co najlepiej zastosować i czy warto połączyć ją na przykład ze stosowaniem okładów albo jakichś maści czy już nic nie "dodawać"? I przy okazji chciałbym jeszcze dopytać jak długo po złamaniu guza kości kulszowej dochodzi się do pełnej sprawności? Czy jest szansa, że po skończeniu rehabilitacjji będę mógł od razu na przykład biegać albo uprawiać sport? wiem, że na początku to na pewno będzie powoli, małymi krokami, ale jednak zależy mi żeby jak najszybciej wrócić do normalności. Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Rehabilitacja złamania bez przemieszczenia (przemieszczenie poniżej 2 cm) jest zachowawcze. W pierwszym okresie stosuje się całkowite odciążenie przy pomocy kul. Eliminuje się też czynności urażające okolicę złamania (siedzenie, zgięcie biodra). W zależności od stopnia urazu w ciągu 4-6 tygodni stopniowo wraca się do obciążania kończyny (do granicy bólu). Po około 2 tygodniach (o ile w czasie kontroli nie okaże się, że odłam się przemieścił), można zacząć bardzo lekkie ćwiczenia kolagenowe grupy kulszowo-goleniowej w wyproście biodra i zgięciu kolana. Mają one na celu stymulację produkcji kolagenu w okolicy ścięgna oraz delikatne pobudzenie okolicy zrostu.