Rehabilitacja po złamaniu kości śródstopia

Jestem w trakcie noszenia szyny gipsowej z powodu złamania kości śródstopia oraz zwichnięcia, skręcenia i naderwania stawów i więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy.Dostałam skierowanie do ortopedy za dwa tygodnie, ale terminy były dwu miesięczne, więc zapisałam się do chirurga. Mam pytanie, czy jest to groźne uszkodzenie nogi i czy muszę skierować się do ortopedy? Jak długo trwa rehabilitacja po takim urazie. Dziękuję i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Jeśli to możliwe to powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ortopedy. Proszę spróbować zarejestrować się w innej przychodni. Czas rekonwalescencji zależy w dużej mierze od prawidłowości gojenia złamania. Przybliżony czas powrotu do pełnej sprawności określi specjalista podczas pierwszej wizyty kontrolnej.