Rehabilitacja po złamaniu kości strzałkowej

witam jestem 8 tyg po operacji zlamana kosc strzalkowa 43-c3 i piszczelowa dzis mi zdjeli gips i lekarz stwierdzil ze niema zrostu przepisal mi rehabilitacje miesiac czasu jak to nie pomoze to chce mi usztywnic noge juz na stale jakas blacha czy to naprawde ostatecznosc?czy to az tak zle ze niema jeszcze zrostu po 8 tyg?i czy rehabilitacja moze tu cos zdzialac jesli przez 8tyg nic sie nie dzieje?prosze o odpowiedz bo niewiem co robic i co to znaczy usztywnienie nogi na stale to konieczne?

Dzień dobry

Zrost kostny uzależniony jest od wielu czynników m.in od rodzaju złamania. Tak jak zalecił lekarz- proszę skorzystać z zabiegów fizykalnych, które mają na celu przyspieszenie zrostu kości (magnetoterapia, laser, fonoforeza). 8 tygodni to stosunkowo niedługi okres, dlatego proszę się nie martwić i mieć nadzieję, że po zabiegach będzie już kostnina.

Pozdrawiam