Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rehabilitacja po złamaniu kostki przyśrodkowej

07.07.14r.złamałam kostkę przyśrodkową-zespolono ją 1 śrubą i założono gips do kolana.Zależy mi na pełnej sprawności/praca z dziećmi/jak powinna wyglądać najlepsza rehabilitacja ?czy konieczne jest usuwanie śrubki?Bardzo boję się dodatkowego bólu.
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Lek. Paweł Baljon Stażysta/Rezydent, Kielce
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Tak, śrubę usuwa się po pewnym czasie. Proszę o kontakt z rehabilitantem w sprawie odpowiednich ćwiczeń.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
umów wizytę 0

Rahabilitacja uzależniona jest od tzw morfologii złamania czyli wielkości odłamu i przebiegu szczeliny złamania. Rozpocząć ją należy jak najwcześniej uwzględniając powyższe warunki. Niekiedy można rozpocząć ćwiczenia już po 3 tyg, a niekiedy dopiero po 6. Plan rehabilitacji powinien zostać okreslony przy wypisie przez lekarza prowadzącego (tego który operował) w karcie informacyjnej. Śruby nie ma konieczności usuwać. Jest to praktycznie zabieg kosmetyczny, chyba że daje ona objawy miejscowe co czasem się zdarza.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety