Rehabilitacja ultradźwiękami na odcinek szyjny kręgosłupa

Dzień dobry. Mam problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa i lekarz przepisał mi skierowanie na rehabilitację na ultradźwięki, w internecie natknęłam się na informację że tego zabiegu nie powinno się wykonywać na szyję bo może coś się stać nerwem błędnym czy to prawda? trochę się przestraszyłam czy nic się nie stanie?

Joanna Pilarczyk Fizjoterapia

Nerw błędny przebiega w przednio bocznej części szyi, więc jeśli ultradźwięki będą robione na odcinek szyjny kręgosłupa (część tyla ew tylno boczna szyi) nie ma możliwości żeby stało się coś złego. Od kilku lat wykonuję m.in. takie zabiegi i nigdy nic takiego nie miało miejsca.