Rękoczyny po kłótniach i rozstanie

Mam problem. Mój mąż nie chce isc ze mna na jakakolwiek terapie. On uważa, ze to ja powinnam się leczyc. Czasem dzięki naszym klotniom, dochodzi do rękoczynów. Czy uważa Pan/Pani, ze mój mąż dobrze zrobil odchodząc i czy warto cokolwiek naprawiać ? Tylko w jaki sposób to uczynić ? Gdzie moge skorzystać z jakiejkolwiek porady najbliżej swojego miejsca zamieszkania ?

Dzień dobry!

Wsparcie psychologiczne i ofertę terapeutyczną może znaleźć Pani m.in. w Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Poradni Zdrowia Psychicznego itp. Każda z tych placówek posiada także bazę teleadresową miejsc, gdzie można uzyskać pomoc w Państwa okolicy.

Pozdrawiam!

Warto zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię. W ramach kontraktu z NFZ można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub niektórych NZOZach. Specjalista wesprze, pomoże odbudować samoocenę, poczucie bezpieczeństwa i wartości, umiejętności stawiania granic, a tym samym lepiej radzić sobie z relacji z mężem. Na psychoterapie potrzebne będzie skierowanie wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatrę.