Rekonstrukcja ACL a bolesność kolana

Witam serdecznie. Ponad 2 lata temu miałem rekonstrukcję ACL, po 1,5 roku przerwy dostałem urazu jednak po nim bardzo szybko wróciłem do treningów bo nie odczuwałem bólu. Jednak ostatnio zaczęło kolano mnie boleć i wyszło tam iż mam przebyte złamanie przezstawowe. Co to oznacza? Czy będzie czekała mnie z tego powodu operacja?

Dzień dobry,
na podstawie podanych przez Pana informacji nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie. Wymaga Pan badania klinicznego, uzupełnienia wywiadu i rozszerzenia diagnostyki obrazowej. Złamanie przezstawowe to bardzo nieprecyzyjne sformułowanie, może dotyczyć wszystkich elementów kostnych budujących staw kolanowy. Postępowanie może być różne w zależności od typu złamaniu.